• İstanbul Avp. Merkez
    0(212)610 20 90
  • İstanbul And. Merkez
    0(216) 641 16 15

Kombi Servisi

Kombi servis Bakımında Kaliteli Hizmet

 

            Kombi, ev veya işyerlerinize ait sıcak su gereksinimini karşılayan, küçük ebatlarda olup az yer kaplayan sessiz çalışan ve kullanıcıdan bağımsız ısınma konforu sağlayan cihazdır.

Kombi ana parçalar olarak; elektronik kart, pompa, üç yollu vana, brülör, eşanjör, fan ve genleşme tankı,

kontrol elemanları olarak da; ntc, baca sensörü, akış şalteri gibi zorunlu sistem ve emniyet ekipmanlarından oluşmaktadır.

           Kombinizin senede en az bir kere kombi servis firmalarının, uzman ekipleri tarafından periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı, cihazınızın çalışma ömrü, harcanılan yakıt, konforlu ısı bakımından önem taşır. Düzenli bakımı yapılan kombiniz yıl boyunca en az sorun ve kesintisiz yüksek performans ile çalışır.

           Biz AR-GE teknik olarak tüm marka cihazlara, yerinde ve zamanında müdahale ederek garantili kombi servis hizmeti sağlamakta ve bakım sonrası oluşan tüm teknik sorunları güvencemiz altına almaktayız.

           Kombinizin bakımı veya arıza yapması durumunda, aramanız halinde ekiplerimiz, sizlere en uygun tarih ve saatte gelerek ve cihazınıza yerinde bakım ve onarım yapılmasını sağlar. Nadir de olsa ekstrem durumlarda kombiniz yerinden çıkarılarak atölyelerimizde onarılır ve 3 iş günü içerisinde cihazınızın çalışır durumda teslimatı yapılır.

           Kombi bakımı için gelen personelimiz öncelikle doğalgaz kullanıcısına neler yapılacağı hakkında kısa bir bilgi verir. Kombi kapağı açılmadan sıcak su ve ısıtma tesisatı testi ile kombinin çalışma verimliliği kontrol edilir. Kombi bakımında cihazdaki aşamalar dikkatle kontrolden geçirildikten sonra sorunlu ise kullanıcıya arıza hakkında bilgi verilir. Kullanıcının da izni ile bakımdan önce arıza giderilir.

           Firmamız Kombi servisinin yanı sıra tesisat temizliği ve petek bakımını da yapmaktadır. Petek bakımı, idareli enerji harcamak ve yüksek performans almak adına çok büyük önem taşır. Peteklerinizin temizliği sökülmeden, özel formüle edilmiş kimyasallar kullanılarak yapılır. Temizlik sonrası petekleriniz temiz su ile düzenli ve çabuk ısınır.

          Kombi bakımında sırasıyla aşağıdaki işlemler uygulanır;

-Cihazın içerisindeki eski su boşaltılır ve genleşme tankının içindeki hava ölçülür.

-Tankın içine hava pompası yardımıyla hava basılır ve 0,75 bar görüldüğünde bu işlem tamamlanır.

-Kalorifer filtreleri sökülür ve temizlenir, temizlenen filtreler aynı şekilde yerine takılır.

-Bu işlemden sonra cihazın yanma haznesinde ki brülör yerinden çıkarılır ve temizliği yapılır.

-Yanma haznesinin içi temizlenir, temizlenen brülör yerine takılır.

-Ateşleme bujileri ve yön çubuğu yerine oturtulur.

-Fan motoru sökülür ve temizlenir, fırça yardımı ile motor aksamı temizlenir.

-Su yardımı ile iç pervanesi yıkanır ve fan motoru geriye takılır.

-Mekanik ve elektronik aksamda oksitlenmiş ve özelliğini yitirmiş parçalar kullanıcı bilgisi dahilinde değiştirilir.

-Cihazın tüm kapakları kapatılarak kombiye 1,5 bar su basıldıktan sonra gaz kontrolü yapılır ve cihaz çalıştırılarak çalışır durumda kullanıcıya teslim edilir. Bu sayede bakımın tamamı gerçekleşmiş olur.

Bizi Arayın